A hagyományos alkalmazotti foglalkoztatási struktúra sok különböző ok miatt sem a legideálisabb módja a munkavégzésnek. A munkavállalók igényeivel sincs összhangban, a munkaadók számára pedig létezik anyagilag kedvezőbb megoldás. A Z generáció is tehet ebbe az irányba egy lépést, ha ők vállalkozóként építik a karrierjüket.
vállalkozó
Biztosan az alkalmazottaid számát akarod növelni?
Még mindig uralkodó az a nézet a legtöbb cég esetében, amely szerint állandó alkalmazotti csapattal szeretnének dolgozni, és legfeljebb eseti jelleggel gondolkoznak vállalkozóknak kiszervezett feladatokban. Mi mégis ez utóbbi előnye, és hogyan emelhetsz be tehetséget a vállalkozásod működésébe, ha nagyobb teret engedsz a szabadúszóknak?
A Z generáció nehezen gazdagszik majd meg
A Z generációs fiatalok számára nem lesz könnyű az anyagi biztonság és jólét megteremtése – hagyományos alkalmazotti munkakörben legalábbis. Erre engednek következtetni a gazdasági válságok tapasztalatai, amelyek hatása a munkaerőpiaci lehetőségekre hasonló a mostani járvány hatásaira.
Így változtatja meg a vállalkozói létet a Z generáció
Sokáig az Y generációt emlegették, mint vállalkozó-generációt: ebben a korosztályban terjedt el először nagyobb arányban, hogy az alkalmazotti létet feladva saját vállalkozást indítanak. A Z generáció viszont eggyel tovább lép ebben is: ezek a fiatalok már sokszor egyetem alatt elindítják a saját vállalkozásukat, és máshogy definiálják azt, mint a megelőző generáció.